Turistická základna TJ Sokol II Prostějov

Turistická základna TJ SOKOL II Prostějov se nachází v podhůří Drahanské vrchoviny mezi Ptením a Konicí ve Dvoreckém žlebu, který si za poslední geologické období prohloubil Divoký potok.

Tato oblast je vyhledávanou chatařskou destinací, už pro svůj malebný klid a lesnatý ráz. Její turistiký potenciál se však bohužel či spíše bohudík podařilo objevit jen málokterým, ačkoliv nedaleká keltská oppida u Zdětína a v rámci celé Moravy zvláště významné oppidum u Starého Hradiska, jehož osídlení se datuje již kolem 2. století před naším letopočtem, prozrazují bohatství zdejší krajiny a vhodnost pro pobyt člověka.

Přestože je turistická základna přístupná auty a poskytuje možnost parkování, je zde ticho a klid.

V areálu Turistické základny se nachází:

• čtyři čtyřlůžkové a dvě sedmilůžkové chatky. Jedna osmilůžková a dvě patnáctilůžkové ubytovny.
  • nový a udržovaný bazén s mělčinou pro děti a solárním ohřevem vody
  • dvě hřiště na odbíjenou a nohejbal
  • travnatou plochu pro malou kopanou
  • zděná budova s umyvadly, toaletami a sprchami s teplou vodou - zvlášť pro ženy a muže

Čtyřlůžková chatka Sedmilůžková chatka     Osmilůžková ubytovna     Patnáctilůžková ubytovna

Turistickou základnu je možné využít nejen ke klidnému oddechu pro rodiny, ale i jako výchozí bod k výletům, ať již s auty, tak i zejména k turistice a cykloturistice. V blízkém okolí je možné navštívit Aquapark v Prostějově a ve Vyškově, koupaliště na Stražisku, zámky v Plumlově a Čechách pod Kosířem. Ve Vyškově dále muzeum letectví, zoologickou minizahradu, zříceninu Ježova hradu u Vícova, keltská oppida u Starého Hradiska a Zdětína.

Prostředí základny je ideální k pořádání dětských letních táborů, sportovních soustředění a tréninkových kempů.

Bazén     Centrální srub     Kuchyně     Jídelna

Bazén                                             Centrální srub                                                    Kuchyně                                                   Jídelna

Turistická základna je vybavena centrálním srubem, ve kterém je prostorná, dobře zařízená kuchyně a jídelna s televizí.

Všechny chatky jsou vybaveny ledničkou, el. vařičem a v chladném počasí je možné použít plynová kamna.

V areálu je k dispozici nemalý bazén s ekologickým solárním vyhříváním a mělčinou pro nejmenší.

Při nepřízni počasí lze využít hernu se stolním tenisem, šipkami, stolní kopanou. Sportovní potřeby je možné vypůjčit.

Samozřejmostí jsou kultivované WC, umyvadla a sprchy - samostatně pro muže a ženy - s teplou vodou po celý den.

Bližší podrobnosti zájemcům o pobyt poskytneme na tel.: 792 218 278

Letecký pohled na Turistickou základnu TJ Sokol II Prostějov